Chovatelská činnost

**ISIRA BOHEMIA SIRAGUE.** Říkáme jí *Sirka*. Narodila se 11.5.2001 a od malinka byla klidná a hodná. Rychle rostla, měla celou zahradu jen pro sebe a byla velmi mazlivá. Když se jednou k nám dostalo malilinké koťátko, ujala se jej s vehemencí dospělé feny. Pečovala o něj, nosila jej po zahradě vždy tam, kam si chtěla…

**ISIRA BOHEMIA SIRAGUE.**
Říkáme jí *Sirka*. Narodila se 11.5.2001 a od malinka byla klidná a hodná. Rychle rostla, měla celou zahradu jen pro sebe a byla velmi mazlivá. Když se jednou k nám dostalo malilinké koťátko, ujala se jej s vehemencí dospělé feny. Pečovala o něj, nosila jej po zahradě vždy tam, kam si chtěla sama lehnout, čistila jej a nedovolila mu ani se proběhnout. To byly Sirce tři měsíce. Časem se kotě naučilo, jak se její starostlivosti vyhnout a stali se z nich kamarádi. Kocourek chodil s námi i na vycházky a Sirka jej urputně bránila i před jinými psy.
Jak Sirka rostla, začala chodit i na výstavy a vedla si velice dobře. Ve sbírce úspěchů má mimo **VD a V1 i CAC, CACIB i BOB**. Pak se ale začala projevovat asi zděděná nedostatečná funkce štítné žlázy a tak jsme už pro další chov nemohli se Sirkou počítat. Ne, že by nemohla mít štěňata, uchovněná byla. Ale proč ji zatěžovat březostí, když by štěňata rovněž trpěla touto nemocí a v podstatě by se časem stala jen hlídacími psy. Pořídili jsem si další fenku a Sirka má nyní úlohu společnice, kamarádky a mazlíčka. A samozřejmě hlídačky. Na tom ani nemoc nic neslevila. Jsem přesvědčen, že Sirka je dobrým a uklidňujícím členem smečky.

**ALINA SONGCÄN GAMPO**.
Narodila se 20.1. 2003 a hned jí byla celá zahrada. Neutuchající obíhačka rajónu téměř bez potřeby odpočinku, to bylo její dětství a mládí. Soustavně pokoušela Sirku a kočky ke hrám a blbostem a svou aktivitu chtěla vnutit i nám, lidem. A když jsme jejímu pobízení nevěnovali dost pozornosti, sežrala někomu levou botu. Proč jej levou, nevíme. Brzy převzala funkci vedoucí feny a ostatní zvířecí členy smečky cepuje k pořádku. Na výstavách, kde si vede znamenitě (**5x V1, 2x CAJC, 3x CAC, rCAC, 3x rCACIB, BOB, Junioršamnion, Český šampion a Klubový šampion**) předvádí krásné tělo, ladný krok a hrdé vzezření. Nyní už je klidnější, perfektně hlídá své území a je snášenlivá k ostatním členům smečky. K cizím lidem je odtažitá, ani nikoliv agresivní. Jen si střeží bezpečnou vzdálenost a netouží po okamžitém kontaktu.
Při hárání někdy na začátku prosince 2006 jsme se pokusili o první odchov.