Rubriky
Užitečnosti

Sledujte odjezdy z vaší blízké zastávky

Před pár týdny jsem tu psal článek o získávání dat z WWW stránek a ukládání dat do Google Sheets. A před pár dny se mi to hodilo, když jsem potřeboval v rámci jednoho hackathonu ukazovat na modelu „chytré zastávky“ přes iOT ukazovat dojezdové časy tramvaje.

Skript je velmi podobný, jen tentokrát data nepřidávám, ale nahrazuji. Výsledek naleznete v tomto Google Sheets dokumentu a bere data ze zastávkového tabla PID, podobné věřím najdete i pro jiná města.

Tedy stačí, když dáte Soubor / Vytvořit kopii a můžete pak přes Nástroje / Editor skriptů kouknout, jak je to řešené a třeba upravíte tu URL a regulární výrazy, aby to ukazovalo data, která potřebujete vy.

Vysvětlení asi netřeba, je to jasné z kódu, opět si můžete nastavit spouštěč, aby se vám tabulka třeba každých 5 minut aktualizovala (v editoru kódu pod Edit / Current project’s triggers).

Použití – můžete třeba zobrazovat u vás v práci na nějaké obrazovce časy odjezdů vlaků/autobusů/tramvají … v okolí, tak aby zaměstnanci věděli, jestli mají spěchat domů. Nebo to můžete propojit třeba se Slackem či nějakým vaším chatbotem, aby vám na nějaký váš dotaz typu „kdy mi to jede“, ukázal informace, které žádáte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *