alternate text

Jak zjistit zapamatované heslo v prohlížeči

Nevím jak vy, ale já si ukládám hesla v prohlížeči, páč mám různě unikátní, ale dost často pak potřebuji to zapomenuté heslo zjistit, třeba proto, že jej potřebuji napsat i do mobilní aplikace dané služby či v jiném profilu prohlížeče. Takže když pak na mě vyskočí přihlašovací okno, kde je heslo vyplněné, ale za hvězdičkami, tak…

Uveřejněno

Autor

Značky:

Nevím jak vy, ale já si ukládám hesla v prohlížeči, páč mám různě unikátní, ale dost často pak potřebuji to zapomenuté heslo zjistit, třeba proto, že jej potřebuji napsat i do mobilní aplikace dané služby či v jiném profilu prohlížeče.

Takže když pak na mě vyskočí přihlašovací okno, kde je heslo vyplněné, ale za hvězdičkami, tak musím použít drobný fígl, abych jej zjistil – prostě změním typ příslušného password políčka něco jiného. Tedy kliknu pravým na políčko s heslem, zvolím Inspect element (Prozkoumat prvek) a v editaci elementu kliknu na type=“password“ a to „password“ (třeba) smažu a potvrdím. Heslo se pak hned objeví.

P.S.: vím, že na to existuje tuna rozšíření, ale instalovat kvůli takové prkotině nějaké rozšíření, které má pak z principu přístup k obsahu všeho co prohlížíte, považuji za nerozum.
Update: Jak mě upozornil správně kámoš, Chrome má speciální stránku, kde lze heslo také najít, ale buď si ji musíte uložit/zapamatovat, nebo se k ní proklikat přes asi 5 tlačítek a pak do ní ještě vyplnit ten web, kde jste. Tohle mé řešení je na dvě vteřiny.

Nové články sem přidávám porůznu, tak jestli nechcete, aby vám něco uniklo, přidejte si můj feed do RSS čtečky, sledujte můj Twitter, Facebook a LinkedIn, případně si nechte nové příspěvky posílat mailem (žádný spam!)