Jak zjistit zapamatované heslo v prohlížeči

alternate text

Nevím jak vy, ale já si ukládám hesla v prohlížeči, páč mám různě unikátní, ale dost často pak potřebuji to zapomenuté heslo zjistit, třeba proto, že jej potřebuji napsat i do mobilní aplikace dané služby či v jiném profilu prohlížeče.

Takže když pak na mě vyskočí přihlašovací okno, kde je heslo vyplněné, ale za hvězdičkami, tak musím použít drobný fígl, abych jej zjistil – prostě změním typ příslušného password políčka něco jiného. Tedy kliknu pravým na políčko s heslem, zvolím Inspect element (Prozkoumat prvek) a v editaci elementu kliknu na type=“password“ a to „password“ (třeba) smažu a potvrdím. Heslo se pak hned objeví.

P.S.: vím, že na to existuje tuna rozšíření, ale instalovat kvůli takové prkotině nějaké rozšíření, které má pak z principu přístup k obsahu všeho co prohlížíte, považuji za nerozum.
Update: Jak mě upozornil správně kámoš, Chrome má speciální stránku, kde lze heslo také najít, ale buď si ji musíte uložit/zapamatovat, nebo se k ní proklikat přes asi 5 tlačítek a pak do ní ještě vyplnit ten web, kde jste. Tohle mé řešení je na dvě vteřiny.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.