Microsoft testuje přepínání GPT-3 a GPT-4 ve svém Bing Chatu

Microsoft zřejmě beta testuje změnu ve svém AI odpovídači Bing Chat, minimálně na jeho Android verzi. Nově můžete přepnout mezi starším a novějším modelem GPT.

Uveřejněno

Rubrika

Autor

Značky:

Dnes ráno jsem si ve svém Android Bing prohlížeči všiml zajímavé změny (pro porovnání posuňte rozdělovník na obrázku).

image-92-7061698image-89-2319441

Nevšímejte si angličtiny, nemám screenshot původního vzhledu, takže jsem jej stáhl pro srovnání z webu. Podstatné jsou 2 rozdíly

  1. Bing mi nově nabízí GPT-4 (GPT-3 bylo u něj výchozí)
  2. Zmizel přepínač Tone of response

Zajímavá je především první volba. Bing Chat od počátku běžel na lepším GPT-4. Nyní se uživatelům přepnul na rychlejší, jednodušší, horší… GPT-3 a na novější verzi si musí explicitně přepnout.

Nejpravděpodobnějším důvodem je podle mého to, že novější model je náročnější na zdroje, tedy výrazně dražší. Případně je větší skupina uživatelů, která by mohla ocenit vyšší rychlost staršího modelu před kvalitou.

Bing si ale také může připravovat půdu pro „příplatkovou“ verzi – Bing uživatelé sbírají jeho používáním body, které je možné směnit za různé služby či slevy, například si můžete za ně přikoupit rychlejší generování AI obrázků v Microsoft Creator (AKA DALL-E).

Zatím to mám nicméně pouze na svém Android telefonu a navíc jako alpha tester Bingu, na webu se to zatím nijak neprojevuje, takže možná jde prostě jen o test a reálně se to nikdy nenasadí.

A jak jste na tom vy? Vidíte upravené rozhraní, nebo stále původní? Co na změnu říkáte? Sdílejte a napište na své sociální síti.

Nové články sem přidávám porůznu, tak jestli nechcete, aby vám něco uniklo, přidejte si můj feed do RSS čtečky, sledujte můj Twitter, Facebook a LinkedIn, případně si nechte nové příspěvky posílat mailem (žádný spam!)