Microsoft uvádí Copilot Pro a zpřístupňuje Copilot for Microsoft 365 pro všechny

AKTUALIZOVÁNO: Zapomeňte na ChatGPT Plus a Team, nový král generativního AI do kanceláří přichází jako blesk z čistého nebe. A potěší jak jednotlivce, tak firmy.

Uveřejněno

Rubrika

Autor

Aktualizováno o informace k dostupnosti v ČR a některé další klíčové informace. Před pár hodinami Microsoft přišel s hodně překvapivou novinkou, resp. hned dvěmi:

 1. Copilot Pro – placenou verzi své verze konverzačního chatbota založenou na GPT-4 modelu, nejen většinou či možná dokonce veškerou funkcionalitou ChatGPT Plus a Team, navíc ale i s dalšími možnostmi včetně využití Copilota v aplikacích MS Office a vašich souborů v cloudu jako kontext.
 2. Zpřístupnění Copilot pro Microsoft 365 pro podniky všech velikostí – doteď si jej mohly pořídit jen velké společnosti, které objednaly minimálně 300 licencí. Nově postačí také i jen licenční plán Office 365 E3 či E5.

Oznámení bylo opravdu nečekané, vědělo tu o tom pár lidí, ale všichni měli velmi přísná NDA.

Copilot Pro

Než začnete jásat rovnou vás zarazím – Copilot Pro (pro jednotlivce) zatím nelze v ČR objednat kvůli chybějící podpoře češtiny v „Pro“ funkcích, podporované země jsou i některé EU země, takže není problém v EU právu. Čeština (a tedy počítám i dostupnost u nás) by měla být v první polovině roku. K objednání v podporovaných zemích zde. Máte-li ale firemní office, můžete si pořídit Copilot k němu, případně pořídit jednu licenci Business office, viz další kapitola (nicméně stále platí, že v češtině téměř nefunguje).

Už samotný bezplatný Copilot (resp. Bing Chat) je dnes skvělá aplikace, kterou doporučuji nejen jako jednoznačnou náhradu bezplatného ChatGPT, který radím nikdy nepoužívat, ale dokonce jako alternativu k ChatGPT Plus, neboť umí mnoho z jeho funkcí, a vzhledem k tomu, že netrénuje na datech a nemá limity (vyjma generování obrázků), je dokonce náhradou dražšího tarifu ChatGPT Team.

AI školení – nové termíny a místa (Praha, Brno, České Budějovice)

Chcete dostávat tyto články na e-mail, aby vám nic neuteklo?

Copilot Pro bude umět i zbylé funkce – generování obrázků v jiných formátech (dokonce zmiňují větší rozlišení, což si nejsem jistý, jestli myslí i větší než Dall-e v ChatGPT), vytváření používání a vlastních GPT asistentů (později), jedinou otázkou je Advanced Data Analysis resp. Code Interpreter, který tam pokud vím není, nicméně minimálně část jeho funkcí by měly zastávat nové Python funkce v Excelu.

Vytváření GPT asistentů v Copilot Pro

Navíc ovšem uživatel Copilot Pro za cenu pouhého ChatGPT Plus, tedy 20 $ měsíčně, získá Copilot v hlavních aplikacích MS Office 365 (Word, Excel, Outlook, Powerpoint a OneNote) a neomezenou prioritní možnost využívat GPT-4 model.

Pozor u Microsoft 365 Family licencí – Copilot se kupuje na uživatele, takže zatímco Office můžete mít v rámci domácího tarifu pro 2-6 lidí na rok či více od cca. 1200 Kč (např. hledejte v bazarové sekci na Alze), za samotný Copilot Pro budete muset za každého uživatele zaplatit asi 6600. Tedy nejlepší řešení v rodině bude asi vyhradit si jednu z Office licencí pro společného uživatele s Copilotem, kterého budou všichni používat a jen když budou potřebovat něco soukromého si v záhlaví přepnou, naštěstí je to dost jednoduché.

Přepínání uživatelů u Office

Microsoft Copilot Pro nebo OpenAI ChatGPT Plus/Team?

Možná přemýšlíte, kterou službu si vlastně teď pořídit. Jestli bude možné v Copilot Pro využívat i Code Interpreter, tak není vůbec o čem se bavit a bude lepší prostě naprosto ve všem.

Osobně nejspíš odložím svou plánovanou koupi zvýhodněného ročního plánu na Team a buď si pořídím dražší měsíční nebo zůstanu u Plus abych mohl co nejdřív přejít na Copilot, případně přejdu na Business tarif, abych si mohl s Copilotem hrát, viz další kapitola.

Pro mnoho lidí, kteří jen chtějí kvalitní chat, je a bude dostatečný už i bezplatný Copilot, který nabízí GPT-4, hledání kontextu z internetu a generování obrázků. Jestli uživatel nepotřebuje GPTs asistenty, pluginy či Code interpreter, pak je pro něj Copilot či Bing Chat už dnes dokonalá volba.

Možná se ptáte, proč Microsoft takhle konkuruje „svému“ OpenAI (vlastní v něm 50 %) – je to snadné – Microsoft bude umět zákazníky vytěžit mnohem lépe než OpenAI – kromě AI nepochybně spoustu lidí přiměje ke koupi Office a k používání Edge (a Bingu a jeho reklamy), OpenAI to nijak zásadně neublíží.

Překlad Často kladených dotazů

Jedná se o víceméně automatický překlad, omlouvám se za kostrbatost

Co je Copilot Pro?

Copilot Pro je předplatné, které nabízí zrychlený výkon, rychlejší vytváření obrázků s umělou inteligencí a přístup k aplikaci Copilot v aplikacích Word, Excel (Preview), PowerPoint, Outlook a OneNote, pokud jste zároveň předplatitelem služby Microsoft 365 Personal nebo Family.

Co je to prioritní přístup?

K dispozici je vyhrazená kapacita určená výhradně pro použití předplatiteli služby Copilot Pro. Kromě toho budou mít předplatitelé služby Copilot Pro v době největšího využití i nadále přístup ke službám GPT-4 a GPT-4 Turbo, zatímco uživatelé bezplatné služby Copilot mohou být v případě potřeby omezeni na službu GPT 3.5.

Co jsou boosty v systému Copilot?

Designer (dříve Bing Image Creator) v systému Copilot vám dává možnost generovat obrázky s umělou inteligencí. Boosty se vztahují k počtu otočení, které máte k dispozici pro rychlejší vytváření obrázků. V Copilotu získáte 15 denních boostů pro generování obrázků a v Copilotu Pro získáte 100 denních boostů pro generování obrázků. Boosty se netýkají počtu obrázků, které můžete generovat.

Kde je Copilot Pro k dispozici?

Copilot Pro je v současné době k dispozici v Rakousku, Austrálii, Brazílii, Kanadě, Švýcarsku, Německu, Španělsku, Francii, Velké Británii, Indii, Itálii, Japonsku, Mexiku, na Novém Zélandu a ve Spojených státech. Brzy plánujeme zpřístupnit aplikaci Copilot Pro na dalších trzích.

Které jazyky Copilot Pro podporuje?

Copilot Pro podporuje angličtinu, francouzštinu, němčinu, italštinu, japonštinu, portugalštinu a španělštinu. Brzy plánujeme přidat další jazyky. Další informace o jazycích, které Copilot podporuje.

Kde mám přístup k aplikaci Copilot Pro?

K aplikaci Copilot Pro můžete přistupovat prostřednictvím aplikace Copilot na webu, v systému Windows, macOS a iPadOS. Na těchto platformách můžete také využívat výhody Copilot Pro v aplikacích, jako je Bing, Edge a Start. Podpora pro iOS a Android se chystá brzy.

Kde si mohu aplikaci Copilot Pro koupit?

Aplikaci Copilot Pro si můžete zakoupit na našich webových stránkách a v obchodě Apple AppStore (pouze pro iPad a Mac). Brzy plánujeme přidat další způsoby nákupu.

Jak Copilot Pro funguje s předplatným Microsoft 365 Personal nebo Family?

Předplatné Copilot Pro můžete použít k odemknutí služby Copilot ve vybraných aplikacích Microsoft 365, pokud máte také předplatné Microsoft 365 Personal nebo Family. Mezi tyto aplikace patří Word, Excel (Preview), PowerPoint, OneNote a Outlook. Funkce Copilot v aplikaci Excel je v současné době ve fázi náhledu a podporuje pouze angličtinu. K aplikaci Copilot v těchto aplikacích Microsoft 365 můžete přistupovat v systému Windows a již brzy také v systému macOS a iPadOS. Podpora pro iPhone a Android se chystá brzy. Pro uživatele aplikace OneNote budou výhody Copilot Pro viditelné pouze v systému Windows.

Co když nemám předplatné Microsoft 365 Personal nebo Family?

Pro odemknutí služby Copilot ve vybraných aplikacích Microsoft 365 je nutné mít předplatné Microsoft 365 Personal nebo Family. Předplatné Microsoft 365 Personal nebo Family si můžete zakoupit na našich webových stránkách. Nezapomeňte si předplatit Microsoft 365 Personal nebo Family pomocí stejného účtu Microsoft jako předplatné Copilot Pro.

Kolik lidí může používat předplatné Copilot Pro?

Předplatné Copilot Pro je určeno pro jednu osobu. Pokud máte předplatné Microsoft 365 Family a sdílíte předplatné s dalšími osobami, každá z nich si musí zakoupit vlastní předplatné Copilot Pro, aby mohla používat Copilot v aplikacích Microsoft 365.

Funguje Copilot Pro s předplatným Microsoft 365 Business?

Pokud máte předplatné Microsoft 365 Business (tj. Microsoft 365 Business Basic, Microsoft 365 Business Standard, Microsoft 365 Business Premium, Microsoft 365 Apps for Business), Copilot Pro vám přístup ke Copilotu v aplikacích Microsoft 365 neodemkne. Chcete-li Copilot používat s předplatným Microsoft 365 Business, zakupte si Copilot pro Microsoft 365.

Pokud neplatím předplatné, co získám zdarma?

Copilot vám pomůže najít správné informace, vytvořit jedinečný obsah a rychleji vyřizovat věci. Chcete-li používat bezplatnou verzi služby Copilot, navštivte web copilot.microsoft.com.

Jak mohu spravovat své předplatné Copilot Pro?

Předplatné Copilot Pro můžete spravovat v rámci portálu účtu Microsoft.

Co je to účet Microsoft a proč ho potřebuji pro službu Copilot Pro?

Účet Microsoft propojuje všechny vaše aplikace a služby Microsoft, včetně služby Copilot. Pokud již používáte služby Microsoft, jako je OneDrive, Outlook.com, Xbox Live nebo Microsoft 365, účet Microsoft již máte. Další informace o účtu Microsoft.

Při nákupu služby Copilot Pro budete vyzváni k přihlášení pomocí účtu Microsoft. K tomuto účtu musíte být přihlášeni také pro používání nebo správu předplatného Copilot Pro.

Kde se mohu dozvědět více informací o systému Copilot a Copilot Pro?

Navštivte naši stránku nápovědy a výuky systému Copilot a začněte jej používat ještě dnes.

Copilot pro Microsoft 365

Co se týče firemního Copilota pro Microsoft 365, ten už mohly firmy v ČR kupovat od 1. listopadu, jen zde bylo právě ono omezení pro alespoň 300. Zatím jsem jej tak představoval jen pár velkým firmám, které měly potenciál jej pořídit. To se ale nejspíš teď změní a Copilot pro Microsoft 365 tak zařadím do svých školení pro všechny firmy, které jedou na Microsoft řešení, případně zvažují přechod, už dnes mám první (mimochodem, kdyby nějaká firma narychlo chtěla, zítra mám volno, jinak až na přelomu ledna/února – kdyžtak volejte 724 443 926)

Tohle řešení také použít, když toužíte zkoušet Copilot Pro, které zde jinak není dostupná – pořiďte si Microsoft 365 Business Standard za 11.70€ na měsíc a k němu zde prý už nyní půjde Copilot (s funkcemi Pro) dokoupit (zatím nevyzkoušeno).

Zatím je nicméně problém s nemožnosti využívat jej v rámci Office aplikací v českém jazyce (s výjimkou generování textů ve Wordu), to by se ale podle uvedených oznámení mělo také změnit a češtiny bychom se měli dočkat už v první půlce tohoto roku.

Copilot pro firmy přináší navíc Copilota pro MS Teams, který umí přepisovat meetingy, vytvářet jejich shrnutí a několik dalších zajímavých věcí. Navíc získají schopnost pracovat se svými soubory na OneDrive (nevím jestli i lokálními) a se všemi svými maily jako s kontextem a být schopen vyhledávat a generovat texty

Kromě toho mají samozřejmě firemní administrátoři možnosti spravovat své uživatele a nastavovat různé možnosti využívání Copilota ve firmě, včetně možnosti využít aplikaci Copilot Studio, kde budou moci snadno vytvářet firemní pluginy a asistenty napojené například na interní data. Doporučuji v první fázi soustředit se na práva – uživatelé s Copilotem mohou snadno vytvářet obsah z jakýchkoliv dokumentů, ke kterým mají na firemním OneDrive přístup a obvykle se tak při zapnutí těchto funkcí odhalí, že spousta uživatelů má přístup tam kam by neměla.

Firemní Copilot stojí 30 $ na uživatele a jakmile bude umět česky, doporučuji jej každé firmě pro každého obchodníka, manažera, markeťáka… prostě každého, kdo tráví velkou část práce na počítači odpovídáním na maily, psaním nabídek, prezentací, videokonferencemi atd.

Ukázky využití Copilota v aplikacích Microsoft Office

Vzhledem současným omezením jsem se zde zatím Copilotu v Microsoft 365 aplikacích nevěnoval, ale tohle samozřejmě vše mění a připravím zde tak v nejbližších dnech na toto téma článek či sérii. Zatím se tedy alespoň můžete podívat na krátká minutová videa ukazující příklady využití Copilotu v různých aplikacích. Pod tím jsou automatické příklady jejich oznámení obou novinek.

Piš rychleji s pomocí Copilotu
Sumarizuj dokument s pomocí Copilotu
Zvládej svoje e-maily s Copilotem
Vykopni prezentaci snadno s pomocí Copilotu
Zjisti co se řešilo na schůzkách s pomocí Copilotu

Níže následují automatické překlady obou tiskových zpráv, omlouvám se za občas křečovité formulace, ale ráno mám další firemní školení a musím se jít vyspat.

Přinášíme plný výkon systému Copilot více lidem a podnikům

Se začátkem nového roku jsme nesmírně rádi, že lidé stále častěji používají a milují Microsoft Copilot pro práci i život. Naším cílem je umožnit každému člověku a každé organizaci na této planetě dosáhnout více tím, že Copilot, každodenního společníka s umělou inteligencí, přineseme milionům lidí na celém světě. Dosáhli jsme dalšího milníku v této misi – k dnešnímu dni jsme uskutečnili více než 5 miliard chatů a více než 5 miliard obrázků. Vzhledem k tomu, že si Copilot stále získává preference a používání, dostáváme cennou zpětnou vazbu o tom, jak se zlepšovat. Dva příklady: Zaprvé, existuje soubor výkonných uživatelů služby Copilot, jako jsou tvůrci, výzkumníci, programátoři a další, kteří chtějí rychlejší přístup k tomu nejnovějšímu, co nabízíme. A za druhé, naši zákazníci Microsoft 365 chtějí mít přístup ke Copilotu v aplikacích Microsoft 365 pro osobní použití.

Abychom pomohli tyto potřeby uspokojit, dnes s potěšením oznamujeme další možnosti pro zkušené uživatele, tvůrce a všechny, kteří chtějí své zkušenosti s Copilotem posunout na vyšší úroveň. Začíná to představením Copilot Pro, nového prémiového předplatného pro jednotlivce, které poskytuje vyšší úroveň služeb pro možnosti AI, přináší možnosti Copilot AI předplatitelům Microsoft 365 Personal a Family a nové možnosti, jako je možnost vytvářet Copilot GPT. Oznamujeme také všeobecnou dostupnost naší aplikace Copilot pro telefony se systémy iOS a Android. V neposlední řadě jsme nadšeni, že můžeme aplikaci Copilot pro Microsoft 365 zpřístupnit více komerčním zákazníkům tím, že ode dneška rozšiřujeme její dostupnost pro firmy všech velikostí, včetně malých a středních podniků.

Představujeme Copilot Pro: Zvyšte svou kreativitu a produktivitu

Dnes oznamujeme dostupnost služby Copilot Pro, nového předplatného, které poskytuje nejpokročilejší funkce a možnosti služby Microsoft Copilot jednotlivcům, kteří chtějí své zkušenosti s Copilotem ještě vylepšit. Ať už potřebujete pokročilou pomoc při psaní, kódování, navrhování, výzkumu nebo učení, Copilot Pro přináší vyšší výkon, produktivitu a kreativitu.

Copilot Pro poskytuje:

 1. Jediný zážitek s umělou inteligencí, který běží napříč vašimi zařízeními a rozumí vašemu kontextu na webu, v počítači, v aplikacích a brzy i v telefonu, aby vám přinesl správné dovednosti, když je potřebujete.
 2. Přístup ke Copilotu v aplikacích Word, Excel[i], PowerPoint, Outlook a OneNote na PC, Macu a iPadu pro předplatitele služby Microsoft 365 Personal a Family.
 3. Přednostní přístup k nejnovějším modelům – počínaje dnešním dnem s OpenAI GPT-4 Turbo. Se službou Copilot Pro budete mít ve špičce přístup ke GPT-4 Turbo pro vyšší výkon a brzy také k možnosti přepínat mezi modely a optimalizovat si práci podle vlastního uvážení.
 4. Vylepšená tvorba obrázků AI pomocí nástroje Image Creator od Designera (dříve Bing Image Creator) – zajišťuje rychlejší práci se 100 boosty denně a zároveň přináší detailnější kvalitu obrázků i formát obrázku na šířku.
 5. Možnost vytvořit si vlastní Copilot GPT – přizpůsobený Copilot na míru konkrétnímu tématu – v našem novém nástroji Copilot GPT Builder (již brzy) pomocí jednoduché sady pokynů.

Službu Copilot Pro si můžete předplatit ještě dnes za 20 USD měsíčně/za uživatele

Rozšíření služby Copilot pro Microsoft 365 pro podniky všech velikostí

Zatímco Copilot Pro je naše nejlepší řešení pro jednotlivce, Copilot pro Microsoft 365 je naše nejlepší řešení pro organizace. Copilot pro Microsoft 365 se stal v listopadu všeobecně dostupným pro podniky. Jak jsme již uvedli na začátku tohoto roku, 40 % z Fortune 100 se zúčastnilo našeho programu předběžného přístupu a od zavedení GA pro podniky již Copilot používají zákazníci jako Visa, BP, Honda, Pfizer a partneři jako Accenture, KPMG a PwC – což znamená, že tisíce lidí napříč odvětvími a sektory začaly pracovat novými způsoby s Copilotem poháněným umělou inteligencí po svém boku. Dnes s potěšením oznamujeme, že Copilot pro Microsoft 365 je nyní k dispozici pro organizace všech velikostí – bez minimálního počtu míst. Zároveň umožňujeme našim partnerům, aby pomohli každé firmě stát se firmou s umělou inteligencí.

Mezi dnešní aktualizace patří např:

 1. Copilot pro Microsoft 365 je nyní všeobecně dostupný pro malé podniky s Microsoft 365 Business Premium a Business Standard. Zákazníci si mohou zakoupit jednu až 299 licencí za 30 USD na osobu a měsíc.
 2. Rušíme minimální počet 300 míst k nákupu pro komerční plány a zpřístupňujeme Copilot pro zákazníky Office 365 E3 a E5 (dříve byla vyžadována licence Microsoft 365).
 3. Komerční zákazníci si nyní mohou Copilot pro Microsoft 365 zakoupit prostřednictvím naší úžasné sítě partnerů Microsoft Cloud Solution Provider.
 4. Minulý měsíc jsme také oznámili způsobilost služby Copilot pro Microsoft 365 pro pedagogické pracovníky a zaměstnance.

Copilot pro Microsoft 365 je pro organizace ještě výkonnější, protože funguje napříč celým vesmírem vašich pracovních dat – včetně e-mailů, schůzek, chatů, dokumentů a dalších dat, a navíc na webu. Díky výzvám v přirozeném jazyce, jako například „Řekněte mému týmu, jak jsme aktualizovali produktovou strategii“, dokáže Copilot vygenerovat aktualizaci stavu na základě ranních schůzek, e-mailů a chatových vláken. Copilot je také integrován do aplikací, které denně používají miliony lidí, včetně Microsoft Teams (který není k dispozici s Copilot Pro). Copilot nastartuje vaši kreativitu ve Wordu, analyzuje data v Excelu, navrhuje prezentace v PowerPointu, třídí doručenou poštu v Outlooku, shrnuje schůzky v Teams – ať už jste se jich zúčastnili, nebo ne – a mnoho dalšího. Díky podpoře zabezpečení, ochrany soukromí a dodržování předpisů na podnikové úrovni a závazku společnosti Microsoft v oblasti autorských práv zákazníků se nemůžeme dočkat, až uvidíme, jak firmy všech velikostí dosáhnou pomocí AI více. Více informací se dozvíte na blogu Microsoft 365.

Představení nových funkcí v aplikaci Copilot

S tím, jak rozšiřujeme dostupnost aplikace Copilot pro ještě více lidí, nadále nabízíme skvělou bezplatnou zkušenost pro všechny, kteří mají zájem prozkoumat, jak může Copilot pomocí AI změnit produktivitu a kreativitu. Dnes se s vámi rádi podělíme o další aktualizace aplikace Copilot. Začít můžete na stránce copilot.microsoft.com.

 1. Copilot GPTs – Dnes oznamujeme Copilot GPTs. Copilot GPTs vám umožní přizpůsobit chování Microsoft Copilot na téma, které vás obzvláště zajímá. Počínaje dneškem se začne zavádět několik Copilot GPT s konkrétními účely, jako je fitness, cestování, vaření a další. Brzy si budou moci uživatelé aplikace Copilot Pro vytvářet také vlastní Copilot GPT pomocí nástroje Copilot GPT Builder. Zůstaňte naladěni na další informace o této zkušenosti, jakmile se přiblížíme k dostupnosti.
 2. Mobilní aplikace Copilot – Mobilní aplikace Copilot je nyní k dispozici pro systémy Android a iOS. Aplikace Copilot vám dává sílu Copilotu na cestách, protože vaše dotazy a konverzace Copilotu se budou pohybovat napříč vaším telefonem a počítačem. Mobilní aplikace Copilot obsahuje stejné možnosti jako aplikace Copilot na počítači, včetně přístupu ke GPT-4, Dall-E 3 pro vytváření obrázků a možnosti používat obrázky z telefonu při chatu s aplikací Copilot. Aplikaci si můžete stáhnout z obchodu Google Play nebo Apple App Store.
 3. Copilot v mobilní aplikaci Microsoft 365 – Přidáváme také aplikaci Copilot do mobilní aplikace Microsoft 365 pro Android a iOS pro jednotlivce s účtem Microsoft. Tato nová funkce bude zavedena v průběhu příštího měsíce. Přístup ke službě Copilot získáte přímo v aplikaci a vytvořený obsah můžete snadno exportovat do dokumentu Word nebo PDF. Aplikaci si můžete stáhnout z obchodu Google Play nebo Apple App Store.

Díky dnešním oznámením pokračujeme v poskytování služby Copilot více zákazníkům s více možnostmi, které jim vyhovují. Ať už chcete začít s Copilotem zdarma, chcete si vylepšit své zkušenosti s Copilotem pomocí Copilot Pro nebo jste zákazník z řad malých a středních firem či podniků, který chce zvýšit svou produktivitu novými způsoby s Copilotem pro Microsoft 365, pro každého je tu Copilot.

Rozšíření služby Copilot pro Microsoft 365 pro podniky všech velikostí

Naší vizí pro Microsoft Copilot je přinést sílu generativní umělé inteligence všem v práci i v životě. Zákazníci jako Visa, BP, Honda a Pfizer a partneři jako Accenture, KPMG a PwC již používají Copilot k transformaci způsobu své práce a 40 % z Fortune 100 se zúčastnilo programu Copilot Early Access Program.

Aktualizujeme naši produktovou řadu Microsoft Copilot o nové předplatné Copilot Pro pro jednotlivce; rozšiřujeme dostupnost Copilot pro Microsoft 365 pro malé a střední podniky; a oznamujeme, že u komerčních plánů není minimum míst – Copilot je tak obecně dostupný pro jednotlivce, podniky a všechny mezi nimi.

Aktualizace naší produktové řady Copilot 

Nejprve oznamujeme aktualizaci naší produktové řady Copilot: Copilot Pro – nové předplatné Copilot pro jednotlivce za 20 dolarů měsíčně na jednotlivce.

Copilot Pro má základní funkce v jediném prostředí, které funguje na všech vašich zařízeních a rozumí vašemu kontextu na webu, v počítači, v aplikacích a brzy i v telefonu, aby vám přineslo ty správné dovednosti, když je potřebujete. A má webové zázemí, takže má vždy přístup k nejnovějším informacím. Když se do systému Copilot přihlásíte pomocí svého Microsoft Entra ID, získáte zdarma komerční ochranu dat – což znamená, že se neukládají data z chatu, Microsoft nemá přístup k nim z očí do očí a vaše data se nepoužívají k trénování modelů.

Copilot Pro poskytuje přednostní přístup k nejnovějším modelům – počínaje modelem GPT-4 Turbo společnosti OpenAI. V době špičky budete mít přístup k modelu GPT-4 Turbo, který vám zajistí vyšší výkon, a brzy také možnost přepínat mezi modely a optimalizovat si práci podle vlastního uvážení. Předplatitelé služby Microsoft 365 Personal and Family mohou používat Copilot v aplikacích Word, Excel (v současné době pouze v náhledu a v angličtině), PowerPoint, Outlook a OneNote na počítačích PC, Mac a iPad. Součástí je vylepšená tvorba obrázků s umělou inteligencí pomocí aplikace Designer (dříve Bing Image Creator) pro rychlejší a detailnější kvalitu obrázků a také formát obrázků na šířku. A Copilot Pro vám dává možnost vytvořit si vlastní Copilot GPT – předpřipravený Copilot přizpůsobený konkrétnímu tématu – v našem novém nástroji Copilot GPT Builder (již brzy) pomocí jednoduché sady pokynů.

Zatímco Copilot Pro je naše nejlepší zkušenost pro jednotlivce, Copilot pro Microsoft 365 je naše nejlepší zkušenost pro organizace. Copilot pro Microsoft 365 vám poskytuje stejný prioritní přístup k nejnovějším modelům. Získáte Copilot v aplikacích Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote a Microsoft Teams – v kombinaci s vaším vesmírem dat v Microsoft Graph. Má ochranu dat na podnikové úrovni, což znamená, že dědí vaše stávající zásady zabezpečení, ochrany osobních údajů, identity a shody s předpisy Microsoft 365. A také obsahuje Copilot Studio, takže organizace mohou přizpůsobit Copilot pro Microsoft 365 a vytvářet vlastní kopiloty a pluginy a také spravovat a zabezpečit své úpravy a samostatné copiloty se správným přístupem, daty, uživatelskými kontrolami a analýzami.

MICROSOFT COPILOT STUDIO Zaregistrujte se k bezplatné zkušební verzi

Zde je shrnutí aktualizované řady produktů Copilot:

Zrušení minimálního počtu licencí a rozšířená dostupnost služby Copilot pro Microsoft 365 – včetně malých a středních podniků.

Abychom každé organizaci umožnili stát se organizací s umělou inteligencí, provádíme tři změny. Zaprvé, rušíme minimální počet 300 míst k nákupu pro komerční plány systému Copilot pro Microsoft 365. Zadruhé, odstraňujeme podmínku Microsoft 365 pro nákup systému Copilot – takže nyní mohou nakupovat i zákazníci Office 365 E3 a E5. Rozšiřujeme také Semantic Index for Copilot na uživatele Office 365 s placenou licencí Copilot. Sémantický index spolupracuje se systémem Copilot a grafem Microsoft Graph a vytváří sofistikovanou mapu všech dat a obsahu ve vaší organizaci – což umožňuje systému Microsoft 365 Copilot poskytovat personalizované, relevantní a akční odpovědi. Zatřetí s potěšením oznamujeme, že systém Copilot pro Microsoft 365 je nyní obecně dostupný pro malé a střední podniky – od soloprůmyslníků, kteří rozjíždějí a spouštějí svůj první podnik, až po rychle rostoucí startupy s 300 zaměstnanci. Pokud používáte Microsoft 365 Business Standard nebo Microsoft 365 Business Premium, můžete si nyní Copilot pro Microsoft 365 zakoupit za 30 USD na uživatele měsíčně.1

Malé a střední podniky jsou srdcem každé komunity a hybnou silou místních ekonomik. Mají obrovský vliv na svět a trhy, které podporují – ve Spojených státech tvoří tato kategorie 99,9 % podniků a zaměstnává téměř polovinu pracovní síly. 2

Tyto podniky mohou z této éry generativní umělé inteligence vytěžit nejvíce – a Copilot je jedinečně vhodný k uspokojení jejich potřeb. Majitelé malých a středních firem uvádějí, že komunikace se zákazníky jim zabírá nejvíce času (66 %), přičemž správa rozpočtů (50 %) a administrativní úkoly (48 %) nejsou o mnoho pozadu. 3

Copilot pro Microsoft 365 může pomoci snížit tuto každodenní zátěž a vrátit majitelům firem cenný čas, aby se mohli soustředit na to nejdůležitější: na rozvoj svého podnikání. A díky závazku autorských práv Microsoft Copilot mohou majitelé malých firem věřit, že spolupracují se spolehlivým partnerem. Zákazníci z řad malých a středních firem, kteří mají Microsoft 365 Business Standard nebo Business Premium, se mohou dozvědět, jak si Copilot pro Microsoft 365 zakoupit, prostřednictvím našich webových stránek nebo kontaktováním partnera.

Spolu se zákazníky z řad malých a středních firem jsme se učili v rámci našeho programu Copilot Early Access Program. Zde je jejich vyjádření o tom, jak Copilot pro Microsoft 365 již mění jejich práci.

„Líbí se mi, že je v našem prostředí. Dokáže se vzájemně propojit a shromažďovat informace ze všech dat, která máme v Microsoft 365. Jako pro majitele firmy je to pro mě opravdu důležité, protože to udržuje naše lidi pracovat uvnitř našich systémů.“

James Hawley, generální ředitel a zakladatel společnosti NextPath Career Partners.

„Věřím, že ve firmě není jediná pracovní pozice, která by nějakým způsobem nevyužila toho, že je pro ni Copilot k dispozici.“

Alex Wood, Senior Cloud Engineer ve společnosti Floww

„Copilot přesně shrnuje poznámky z hovorů a schůzek v minutách. To je nejen rychlejší, ale znamená to, že volající mohou do diskuse přidat větší hodnotu, než si jen dělat poznámky.“

Philip Burridge, ředitel pro provoz a strategii ve společnosti Morula Health

Umožnění partnerům, aby pomohli každému zákazníkovi stát se uživatelem s umělou inteligencí

Komerční zákazníci – včetně malých a středních podniků – si nyní mohou zakoupit Copilot pro Microsoft 365 prostřednictvím sítě našich partnerů Cloud Solution Provider (CSP). To znamená, že Copilot pro Microsoft 365 je nyní dostupný ve všech našich prodejních kanálech. CSP slouží svým zákazníkům jako důvěryhodní poradci, kteří uvolňují ziskovost podniků a rozšiřují jejich vlastní možnosti. Další informace o partnerech Cloud Solution Provider.

Další kroky pro Microsoft 365

Tato oznámení přicházejí pouhý měsíc poté, co jsme oznámili, že zpřístupňujeme Copilot pro Microsoft 365 obecně pro zákazníky z oblasti vzdělávání s licenčními plány Microsoft 365 A3 nebo A5, a rozšiřujeme jej na plány Office 365 A3 nebo A5 bez minimálního počtu licencí. Dnes oznámené rozšíření CSP sice zatím nezahrnuje licence pro vzdělávání, ale v následujících měsících se s vámi podělíme o aktualizace. To vše je součástí naší vize umožnit všem – od jednotlivců až po globální podniky – žít ve světě poháněném umělou inteligencí.

Zjistěte více o nástroji Microsoft Copilot a navštivte web Copilot for Work, kde najdete praktické pokyny, jak můžete začít transformovat práci s nástrojem Copilot ještě dnes.

Zjistěte více o tom, jak funguje Copilot pro Microsoft 365 pro malé a střední podniky, včetně dalších kroků při licencování a technických požadavků, a seznamte se s možnostmi Copilotu.

Navštivte WorkLab, kde najdete kritický výzkum a poznatky o tom, jak generativní umělá inteligence transformuje práci.

Microsoft Copilot – Copilot vám pomůže dosáhnout věcí jako nikdy předtím pomocí síly umělé inteligence. Zjistěte více

Copilot pro Microsoft 365 nemusí být k dispozici pro všechny trhy a jazyky. Pro zakoupení musí mít podnikoví zákazníci licenci na Microsoft 365 E3 nebo E5 nebo Office 365 E3 nebo E5 a firemní zákazníci musí mít licenci na Microsoft 365 Business Standard nebo Business Premium.


 1. Copilot je v současné době podporován v následujících jazycích: V současné době jsou k dispozici tyto jazyky: angličtina (US, GB, AU, CA, IN), španělština (ES, MX), japonština, francouzština (FR, CA), němčina, portugalština (BR), italština a zjednodušená čínština. V první polovině roku 2024 plánujeme podporu následujících jazyků (v abecedním pořadí): arabština, tradiční čínština, čeština, dánština, finština, hebrejština, korejština, maďarština, nizozemština, norština, polština, portugalština (PT), ruština, švédština, thajština, turečtina a ukrajinština. ↩︎
 2. Úřad USA pro malé podniky. (2023). Často kladené otázky. ↩︎
 3. Wakefield Research. (2023). Studie společnosti Microsoft: Malé podniky zaujala umělá inteligence a příležitosti, které přináší. ↩︎

Co vy na to?

Dejte mi na sociálních sítích vědět, co si o nové nabídce Microsoftu myslíte a nezapomeňte se registrovat k odběru nových článků, budu se tomu určitě v následujících dnech věnovat, už jej mám k dispozici a zkouším.

Jestli máte zájem o školení jak na Copilot, tak samozřejmě na ChatGPT, správné promptování, generování obrázků a další AI, přihlaste se na mé AI školení, a pište mi i zájemci z firem, kalendář se plní, ale pár volných termínů mám ještě na přelomu ledna a února.

Nové články sem přidávám porůznu, tak jestli nechcete, aby vám něco uniklo, přidejte si můj feed do RSS čtečky, sledujte můj Twitter, Facebook a LinkedIn, případně si nechte nové příspěvky posílat mailem (žádný spam!)