Štastné Vánoce 🎄

Stromeček 🎄 či dárek 🎁, jako symbol Vánoc. Srdíčko ❤ či hvězdička ⭐, ohýnek 🔥 či zatržítko ✓ ✔ ✅ … to všechno jsou některé ze stovek symbolů, které jsou součástí rozšířené znakové sady velká části fontů. Tyto symboly jsou ale kouzelné! Jestli čtete tento článek na mobilu, či jej třeba sdílíte na Facebooku nebo…

Uveřejněno

Autor

Značky:

Stromeček 🎄 či dárek 🎁, jako symbol Vánoc. Srdíčko ❤ či hvězdička ⭐, ohýnek 🔥 či zatržítko ✓ ✔ ✅ … to všechno jsou některé ze stovek symbolů, které jsou součástí rozšířené znakové sady velká části fontů.

Tyto symboly jsou ale kouzelné! Jestli čtete tento článek na mobilu, či jej třeba sdílíte na Facebooku nebo Twitteru, možná si všimnete, že tyto znaky jsou automaticky nahrazeny obrázky. Původně se tak dělo jen u smajlíků, proto se jim také říká emotikony či emoji.

Ale tím jejich kouzlo nekončí, některé z těchto symbolů se totiž dostanou i do titulků či popisků (a dokonce i URL, jestli to váš publikační systém podporuje), které jsou pak součástí SERP – úryvků, které vyhledavač zobrazí ve výsledcích vyhledávání. A opět – zobrazíte-li si takový výsledek na mobilu, budou takové emoji nahrazené obrázky.

A v tom spočívá i další kouzlo těchto obrázků – jsou výrazné, ve zmeti okolních znaků zaujmou na první pohled, výsledek s takovým symbolem tak bude mít nejspíš vyšší míru prokliku (CTR). Jen do PPC je nejspíš neprotlačíte.

A ještě jedno jejich kouzlo vám prozradím – můžete je použít i ve jméně odesílatele či v předmětu e-mailu a opět se tak nejspíš magicky zvýší míra otevření (open-rate). Možnosti jsou ohromné, ať nabízíte autodíly 🚗, mobily 📱 či vybavení domu 🏠, nebo jen oznamujete časově omezenou akci 🔥 a dárek 🎁 ke každé objednávce.

Vybírejte z existujících symbolů např. na této stránce, a nezapomeňte – ani s kouzly se to nesmí přehánět.

Přeji magické svátky

Nové články sem přidávám porůznu, tak jestli nechcete, aby vám něco uniklo, přidejte si můj feed do RSS čtečky, sledujte můj Twitter, Facebook a LinkedIn, případně si nechte nové příspěvky posílat mailem (žádný spam!)