WordPress – odkazujte na součet či průnik štítků

WordPress má tuším asi 2 roky jednu nepříliš známou a dokumentovanou, ale přesto občas velmi užitečnou fičuru – možnost odkazovat na výpis článků, které mají více vyjmenovaných štítků (resp. termínů libovolné taxonomie), či na výpis článků, které mají kterýkoliv z vyjmenovaných štítků.

Použití je přitom velmi intuitivní, pouhým přidáním požadovaných tagů do URL adresy, oddělenými buď čárkou nebo symbolem plus. Konkrétně tedy např. :

  • http://kapler.cz/tag/google-sheets+funkce/ – články, které jsou označeny tagem Google Sheets a zároveň tagem Funkce (tedy dotaz s AND operátorem), tedy všechny mé články o funkcích pro Google Sheets (ale ne např. o funkcích pro Excel)
  • http://kapler.cz/tag/google-sheets,excel/ – články, které mají kterýkoliv z tagů Google Sheets či Excel (tedy dotaz s OR operátorem), tedy všechny mé články o těchto tabulkových procesorech.

Z  dalších praktických příkladů – představte si, že máte web s texty písní na WordPressu, který používá vlastní taxonomii Zpěvák. S tímto trikem tak můžete snadno zobrazit všechny písničky, kde zpívá nějaké konkrétní duo (či vícero) zpěváků, nebo všechny písně, které zpívá kterýkoliv z nich.

Nebo si představte, že máte na WordPressu vytvořený eshop s taxonomiemi pro výrobce či parametry výrobků – bez složitých hacků tak můžete udělat pokročilé filtrování produktů.

P.S.: jestli jste autor takového webu a chcete pro tuto funkci váš web trochu vytunit, můžete upravit chování funkcí the_archive_title() a the_archive_description(), které zobrazují název resp. popis  štítku/kategorie – standardně totiž zobrazují název/popis jen prvního termínu (reportoval jsem to jako chybu, takže možná bude upraveno).


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

3 komentáře: „WordPress – odkazujte na součet či průnik štítků“

  1. To je pecka, jeden takový web zrovna dělám a hrabu se v pluginech, který by to řešil nejlépe a nemůžu nic takhle jednoduše použitelného najít. Velký dík!

  2. Jak se v takovém případě kombinuje textový popis štítků, když udělám výpis většího počtu, než jednoho, jako je to v základu?

    1. Tomáš Kapler

      Jestli myslíš titulek a popisek stránky, která je vypisuje, tak viz poslední odstavec, tedy je upravit chování funkcí the_archive_title() a the_archive_description() – mají své filtry, takže lze upravit přes add_filter( ‚get_the_archive_title‘, function ( $title ) {} )

Napsat komentář