WordPress – odkazujte na součet či průnik štítků

WordPress má tuším asi 2 roky jednu nepříliš známou a dokumentovanou, ale přesto občas velmi užitečnou fičuru – možnost odkazovat na výpis článků, které mají více vyjmenovaných štítků (resp. termínů libovolné taxonomie), či na výpis článků, které mají kterýkoliv z vyjmenovaných štítků. Použití je přitom velmi intuitivní, pouhým přidáním požadovaných tagů do URL adresy, oddělenými…

Uveřejněno

Autor

Značky:

WordPress má tuším asi 2 roky jednu nepříliš známou a dokumentovanou, ale přesto občas velmi užitečnou fičuru – možnost odkazovat na výpis článků, které mají více vyjmenovaných štítků (resp. termínů libovolné taxonomie), či na výpis článků, které mají kterýkoliv z vyjmenovaných štítků.

Použití je přitom velmi intuitivní, pouhým přidáním požadovaných tagů do URL adresy, oddělenými buď čárkou nebo symbolem plus. Konkrétně tedy např. :

  • http://kapler.cz/tag/google-sheets+funkce/ – články, které jsou označeny tagem Google Sheets a zároveň tagem Funkce (tedy dotaz s AND operátorem), tedy všechny mé články o funkcích pro Google Sheets (ale ne např. o funkcích pro Excel)
  • http://kapler.cz/tag/google-sheets,excel/ – články, které mají kterýkoliv z tagů Google Sheets či Excel (tedy dotaz s OR operátorem), tedy všechny mé články o těchto tabulkových procesorech.

Z  dalších praktických příkladů – představte si, že máte web s texty písní na WordPressu, který používá vlastní taxonomii Zpěvák. S tímto trikem tak můžete snadno zobrazit všechny písničky, kde zpívá nějaké konkrétní duo (či vícero) zpěváků, nebo všechny písně, které zpívá kterýkoliv z nich.

Nebo si představte, že máte na WordPressu vytvořený eshop s taxonomiemi pro výrobce či parametry výrobků – bez složitých hacků tak můžete udělat pokročilé filtrování produktů.

P.S.: jestli jste autor takového webu a chcete pro tuto funkci váš web trochu vytunit, můžete upravit chování funkcí the_archive_title() a the_archive_description(), které zobrazují název resp. popis  štítku/kategorie – standardně totiž zobrazují název/popis jen prvního termínu (reportoval jsem to jako chybu, takže možná bude upraveno).

Nové články sem přidávám porůznu, tak jestli nechcete, aby vám něco uniklo, přidejte si můj feed do RSS čtečky, sledujte můj Twitter, Facebook a LinkedIn, případně si nechte nové příspěvky posílat mailem (žádný spam!)

Komentáře

3 komentáře: „WordPress – odkazujte na součet či průnik štítků“

  1. To je pecka, jeden takový web zrovna dělám a hrabu se v pluginech, který by to řešil nejlépe a nemůžu nic takhle jednoduše použitelného najít. Velký dík!

  2. Jak se v takovém případě kombinuje textový popis štítků, když udělám výpis většího počtu, než jednoho, jako je to v základu?

    1. Tomáš Kapler

      Jestli myslíš titulek a popisek stránky, která je vypisuje, tak viz poslední odstavec, tedy je upravit chování funkcí the_archive_title() a the_archive_description() – mají své filtry, takže lze upravit přes add_filter( ‚get_the_archive_title‘, function ( $title ) {} )